Sadece edinmek değil vazgeçişler de kişiye büyük haz verir.

yaprak

Evinizde artık kullanılmayan eşyaları birine hediye edin ya da hediye edilemeyecek durumda ise geri dönüşümü deneyin. Buna vaktim yok ya da neresini dönüştüreyim bunun diyorsanız da çöpe uğurlayın. Bir şekilde kurtulun artık kullanmadığınız eşyalardan ve vazgeçmenin karşı konulmaz mutluluğunu yaşayın.

Alışveriş yaparak rahatlamaya çalışanların aksine vererek rahatlamanın nasıl daha özel bir mutluluk yaşattığını keşfedin.

Aykırı

Kapitalist sistemin materyalizme bağımlılık yaptırmış olduğu gerçeği üzerine kitaplar yazılır yazılmıştır. Bunun aksine çaba harcamayı da birkaç deli (aslında cesur olacak o tanım) dışında kimse denemiyor. Peki biz de çoğunluk gibi sistemin insanıyız okey. O zaman bir de benim dediğim yöntemle rahatlamayı deneyin.

Vazgeçin, edinmeye çalışmak yerine uğurlamaya başlayın. Kötü kocadan, enerjinizi altüst yapan yakınlarınızdan, yıpranmış tişörtlerinizden, sayısı haddinden fazla artmış ayakkabılarınızdan, stokladıklarınızdan ve de stoklamaktan vazgeçin. Hafifleyecek misiniz bir bakın.

Ne zaman içim sıkışıyor gibi hissetsem dolapların çekmecelerini açıyorum artık gereksiz onca malzeme birikmiş yine… Seçip kategorize edip uğurluyorum onları evimden sevgiye…

Ne zaman biriyle geçirdiğim vakitten sonra başıma ağrılar girse sürdürmüyorum o ilişkiyi artık uğurluyorum o kişiyi sevgiyle…

Hepinizi sevgiyle uğurluyorum bana iyi gelmeyen güzel varlıklar. Güle güle…

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir