Blog

Tefal Actifry Tarifleri – Sağlıklı Cips Fikirleri

Tefal actifry ile tarifler serimizin yeni bir bölümüne daha geldik. Çocuklarınız kuru baklagil yemeklerini pek sevmiyor mu? Bu tarifi deneyin bir de…

Daha önceleri fırında pişirilen birçok besinin actifryda da daha küçük porsiyonlarda denenebileceğini yazmıştık. Ayrıca kendi denediğim tarifleri paylaşmaya başlamıştım. Tefal Actifryla evde ne varsa türlüsü, Tefal Actifry ile Poğaça yapımı, Tefal Actifry ile köfte patates tariflerim çocukların çok seveceği pek çok menü seçenekleri ile web sitemizde yer alıyordu. Tarifler konusunda ufkunuzu açmak için tarifleri güncelledikçe yeniden sayfamıza birer birer görselleri ile birlikte yüklemeye devam ediyor olacağız. Hadi o zaman hızlıca evde atıştırmalık sağlıklı cips tarifi verelim. Mutlaka ama mutlaka denenesi bir tarif….

Tefal Actifry ile Sağlıklı Atıştırmalık Tarifi

Tefal actifry tarif – baklagil atıştırmalık

Çocuklardan bahsediyorum sürekli çünkü ben oğlumun seçici yiyiciliği sebebiyle edinmiştim bu ürünü.- İyi ki de varmış böyle bir seçenek. -Ama esasında özellikle sağlıklı beslenmek isteyen ve pratik hızlıca yemek yapmak isteyen herkes ayrıca sporcuların hava üflemeli bu tarz pişiricileri çok tercih etmesi de anlamlı. Düşünsene spor sonrası protein alacaksın dünden marine ettiğin tavukları makineye diz zamanı ayarla ve duruşuna gir. Yemeğin hazır olsun. Ya da spor öncesi hızlıca hafif bir karbonhidrat alacaksın kepekli ekmeğin makineye diz üzerine azıcık zeytinyağı azıcık tuz ve zeytin ezmesi sür biraz da kekik ekele. Misler gibi bir karbonhidrat alımı. Bir ara salata tarifleri de paylaşalım değil mi. Konuyu iyi dağıttık gelelim tatife:

Daha onceden haşladığınız nohutlar buzlukta olabilir hatta bezelyeler de … Hemen çıkarıp hazneye atıverin uzerine azıcık yağ ve kimyon siz baharatları pul biber vesaire çeşitlendirebilirsiniz… Kapağı kapatıp 7 dakikaya zamanlayin ve çıtır çıtır sağlıklı baklagil cipsiniz hazır. Dışı çıtır ve içi yumuşacık bir çerez yaptık. Yanına bir kâse yoğurt ve üzerine biraz kuru nane ile harika gidecektir. Afiyetle inşallah… Daha fazla tarif için google a bohemianne yazıp inceleyebilirsiniz. Sevgiyle bütüne hizmet için.

Dipnot: atıştırmalık cips tariflerine bir yenisini ekledim. Şapkasını kullandığım mantar saplarını makineye atıp ızgarada bir güzel cipse dönüştürdüm efsane güzel oldu. Tuz ve ince doğranmış mantar sapını actifry ızgarasina koyup kuruyana kadar pişirin cipsler hazır.

Mantar sapıc cipsi efsane

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir