Blog

Tefal Actifry ile Pratik Elmalı Kurabiye

On dakikada elmalı kurabiye yapmanın formülü tefal actifry ile pratik elmalı kurabiye yazımızda. Gerçekten tadına doyamayacağınız ve görsel olarak da oldukça kaliteli görünen bu kurabiyeleri kısacık sürede yapabildiğinize kimse inanmayacak. Görselleriyle birlikte size yapımını anlatacağım.

Öncesinde daha önceki tefal actifry tariflerimin listesini şuraya koymak istiyorum

  1. 10 dakikada ev hamburgeri
  2. Tefal actifry ile evde ne varsa türlüsü
  3. Tefal actifry ile sağlıklı cips atıştırmalık
  4. Tefal actifry ile poğaça denemesi

Tefal Actifry Elmalı Kurabiye Malzemleri

Tefal Actifry ile yapılabilecek pratik elmalı kurabiyemiz için malzemeler sadece 4 adet :

  • Milföy Hamuru
  • Elma
  • Şeker
  • Ceviz (isteğe bağlı tarçın)

Tefal Actifry’da Milföy Hamurundan Elmalı Kurabiye Tarifi il defa bohemianne.com da.

Tefal Actifry’da Milföy Hamurundan Elmalı Kurabiye Tarifi

miföy hamuru ile elmalı kurabiye

Tefal Actifry’da Milföy Hamurundan Elmalı Kurabiye Tarifi oldukça kolay. Hayatında hiç elmalı kurabiye yapmamış olanların bile keyifle yapıp sunacağı bir kurabiye.

Şekillerde görüldüğü gibi Milföy hamurunu ortadan ikiye bölerek iki eş kare elde ediyoruz. Tefal Actifry ın ızgara aparatına toplam dört kare sığacak. Kestiğimiz kareleri buzu tam çözülmeden köşelerinden resimlerde görüldüğü gibi kesiler atıyoruz.

Çiçek şeklinde elmalı kurabiye

Ortada kalan küçük kareye yayarak elmalı pasta için hazırladığımız içi ekliyoruz. Elmalı pasta iç harcını önceden hazırlayıp buzlukta muhafaza ederek istediğiniz her an milföy hamuru ve elmalı iç harcı çıkarıp kurabiyelerinizi hazır edebilirsiniz. Çocuklarınızın beslenmesine pratik ve kolay alternatif, aniden gelen misafire taze ikramlık ya da istediğiniz her an için kolayca kurabiyeler yapacaksınız.

Çiçek şeklinde peynirli poğaça
mif9

Sadece elmalı kurabiye değil aynı şekli vererek peynirli poğaça da yaptım size de alternatif olsun diye resmini ekliyorum.

Bu tarifleri diğer hava üflemeli ısıtıcılar ile de yapabilirsiniz. philips airfryer , schafer fit fry gibi ısıtıcılar ve tabiki evinizdeki fırınla da deneyebilirsiniz. Eğer Air fryer alma konusunda emin olamıyor ve markasına karar veremiyorsanız da şu yazımda Schafer ve tefal arasındaki karşılaştırmayı yapmıştım

10 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir