Blog

Tatil İçin Otel İncelemeleri – Meder Resort Hotel

Bu yıl gitmedim bu otele. Pandemi öncesinde gitmiştim. Dolayısıyla bu yazım birkaç yıl öncesinin deneyimleri olacak. Tatil planı yapanlar için karar verme sürecinde büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bizim gittiğimiz dönemde otel oldukça sakindi hatırladığım kadarıyla eylül ayıydı. Sakin bir dönemde orda bulunduk. Keyifli zaman geçirdik.

meder çocuk havuzu

Meder Resort Hotel, ailece gidilebilecek bir yer. Kemerde bulunuyor. O zaman da Mersin’ den Antalya’ ya gidiş yolu bizi çocukla çok yormuştu uçak seçeneğini kullanın derim. Yerleşke olarak orta genişlikte bir alana kurulmuş -11000 m kare alan- bir otel.

Otel İmkanları

meder kids club

Aqua Parkı olmayan otel Antalya otellerinin bir çoğu gibi çocuklara animasyon saatleri ve oyun alanları ile aqua park yaşına gelmemiş çocuklarınızla rahat edebileceğiniz bir otel. Oda hizmeti aksatılmadan günlük yapılıyordu. Ama dediğim gibi sezon dışı sayılabilecek bir dönemde gittik. Daha çok Rus turistler vardı ama ayrımcılık yapılmıyordu. Harika garsonları vardı insan ilişkileri kuvvetli ince ruhlu insanlar. Arife vardı mesela anahtarımı otelde unutup bir hafta sonra fark ettiğimde bana kargoyla göndermişti inanın kimse yapmaz. Arabamızın orijinal anahtarı(tek kalmıştı çünkü kaybolunca üzülmüştük…) ve bir dünya anahtarı üşenmeyip göndermişti . Bir aile ortamı olduğu kesin.

Tatile gelen insanlar genelde aileydi ve rahatsız edici bir ortam yoktu.

Meder Resort Hotel bohemianne

Merdivenlerdeki kırmızı halılar temiz görünse de ne kadar sağlıklı olabileceğini sorgulamak gerekir. Hatta belki bu dönemde kaldırılmış olabilir.

Yemekler çok kötü değildi ama mesela doğru düzgün et yemeği çıkmıyordu, sadece hindi eti vardı sanırım et gibi görünüyor :)). Kahvaltıda çeşit oldukça fazlaydı sahanda yumurta haşlanmış yumurta pide tarzı ürünler ama her gün değil… Yani benim orda bulunduğum dönem çok sezon olmadığı için seçeneklerimiz daha dardı muhtemelen. Şinitzel ve nuggetlar her gün vardı biliyorsunuz olmayan otel yok patates kızartması da aynı şekilde. Tadları güzel aşırı sert ve kuru değillerdi. Havuzda snack barda yemek saatleri dışında -ama belli saatler arasında- hamburger ve patates kızartması ve salata meyve bulunuyordu. Dondurma servisleri oluyordu. İçkiler ücretsiz ama rakı gibi bazı içkilere ayrıca para ödemek gerekiyordu.

Meder Resort Hotel- Oda Özellikleri

Baba film

Biz standart odada kalmıştık ve oradaki tek kişilik koltuğu yatağa çevirip çocuğumuzu yatırmıştık. Ama isteyince beşik vs veriyorlar. Odamızın içinde mini bar, tüplü televizyon, çift kişilik yatak, tek kişilik koltuk ve dolabımız vardı. Banyo gideri iyi değildi sürekli bir yerde su birikiyordu yıkanınca ama tabi bunu kullanıcı hatası sayın genelde duş perdesini kapatmadan duş alınca iç kısma su kaçıyor ve belli bir yerde gölleniyordu. Soğutma merkezi klimadan odalara dağıtılıyor. Çok fazla ayar seçeneği yoktu. 1-2-3 şeklinde bir termostat ayarı gibi bişey vardı. Bir iki kere sıcaktan bayıldık(!) onun dışında soğutma sistemi idare ederdi. Oda temizliği günlük detaylıca yapılıyordu hatta ablamız okursa hakkını helal etsin çocukla baya dağınık bırakıp iniyorduk havuza. Sağolsunlar her gün biz havuzdayken oldukça iyi temizliyorlardı odamızı.

Mini bardaki sular her gün yenilenmiyordu odaya çıkarken unutmayıp bir iki tane su almamız gerekiyordu yanımıza(!)

Meder Resort Hotel – Değerlendirme

Otel ailece gidilebilecek bir otel. Sezon dışı gittiğim için bazı eksikleri gördüğümü düşünüyorum. Peki tekrar gidecek olsam tatil için bu seçeneği değerlendirir miyim. Sanmıyorum. Ben Alaiye Resort Hotel e giderim mesela ama Meder i pek tercih edeceğimi sanmıyorum. sebebi de yaşadığımız ufak tefek aksaklıklar ve otelin sunduğu imkanlar…

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir