Yemek neyse de susuzluk bambaşka diyor birçok kişi oruç zamanı. Ramazan ayının en zorlayıcı tarafı susuzluk bence. O zaman susuzluğa çare olacak sahur önerilerimi sizinle de paylaşayım.

Sahur menüsü

Sahur günün kahvaltısı gibi düşünülebilir. Sahur sonrası yatıp uyuyacağımızı düşünürsek ne yediğimiz de çok önemli. Ve sonrasında çok uzun süren bir oruç dönemi olacak. Elbette ki susuzluk ve açlık hissini olabildiğince azaltacak birçok yöntem var. Kesinlikle işe yarıyor.

Bohemianne sahur menüsü

Menü 1: Bir büyük kase sahur salatası; tarifi basit haşlanmış yumurta, tere, salatalık, peynir, zeytin, chia tohumu( keten tohumu gibi sevdiğiniz farklı tohumlar da olabilir), maydanoz, samut(dereotuna Malatya’lıların verdiği isim ), üzerine biraz limon ve zeytinyağı ilave edin. Yanına yarım elma ya da mevsim meyvelerinden… Şahane bir sağlıklı kahvaltı. İçeriğindeki protein (peynir, yumurta) ve karbonhidrat (yeşillikler salatalık) hem çok uzun süre tok tutacak hem de susuzluk hissini ciddi ölçüde azaltacaktır. Aynı zamanda enerjinizin gün içinde düşmesini engeller.

Menü 2: Fırına verilmiş biber domates, mantarlı yumurta, bol yeşillik ve salatalık. Tahıllı ve tam buğday unundan yapılmış ekmek

Menü 3: Krep(karabuğday unu ya da siyez unu gibi rafine olmayan ondan yapılmış), Domates salatalık havuç yeşil biber garnitür (çiğ), peynir zeytin meyve (avuç içi kadar).

Menü 4: Yayla çorbası ve çoban salatası ile az yağlı yapılmış bir tost.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir