sosyal medyadan gelir

Sosyal medyadan para kazanmak konusunda konuşulanları duyunca insanlar bu kadar parayı nasıl kazanır diye düşünmeden edemiyoruz. Sosyal medyadan nasıl para kazanılıyor ben yapabilir miyim diye düşünmeden edemiyoruz. Özellikle gençler internetten ve sosyal medyadan para kazanma uğraşına girmiş durumda. Sosyal medya üzerinden ek gelir düzeyinde kendince para kazananlar da var tamamen bu işe odaklanan ve ciddi düzeyde yüksek paralar kazananlar da var. Instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız takipçi sayınızın yüksek olması çok önemli. Çünkü takipçileriniz sayesinde reklam gelirleri ile para kazanmaya başlayacaksınız. Takipçi sayınızı kendi emeklerinizle yükseltmeye çalışın internet üzerinde bulunan bot takipçi satan yerlere hiç bulaşmayın. Bunlar sizin kısa vadede işinizi kolaylaştırabilir gibi görünse de ileriki zamanlarda ciddi sıkıntılar ortaya çıkarabilir. Takipçi zamanla çoğalabilecek bir şey olduğu için ne şekilde para kazanmayı istiyorsanız bir an önce işe koyulmanız daha iyi olacaktır. İnstagram üzerinden ticaret de yapabilirsiniz (kozmetik, kıyafet, takı vs.) vlog tarzı videolar çekerek bir kitle elde edip iş birlikleri aracılığı ile de para kazanabilirsiniz. 

Yeni başladığınız zamanlarda kendi çevrenize satış yapabilirsiniz. Zaten zaman içerisinde düzenli olarak devam ederseniz takipçi sayınızda artacak ve daha fazla kişi tarafından bilinmeye başlayacaksınız. İnstagram üzerinden değil de twitter üzerinden para kazanmak istiyorsanız yine aynı şekilde takipçi sayınızın fazla olması gerekiyor. Twitter’ da aktifseniz ve ilgi çekici twitler atıyorsanız kısa vakitte para kazanmaya başlarsınız. Takipçi sayınız arttığında sponsorlar satış ortaklığı yapmak için kendiliğinden gelip sizi bulacaklar. Bu şekilde para kazanan binlerce insan var. Sizde bunlardan biri olabilirsiniz. 

Bir diğer sosyal mecra olan Facebook’ tan para kazanmak da mümkündür elbette. Ancak facebook eskisi kadar ön planda olmadığı için instagram ve twitter kadar kısa sürede gelir elde edemeyebilirsiniz. Bu birazda sizin sosyal medyada gün içerisinde ne kadar vakit geçirdiğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ne kadar çok sayfanızla ilgilenirseniz o kadar kısa zamanda para kazanmaya başlarsınız. Kendi internet siteniz varsa facebook üzerinden reklamını, tanıtımını yapabilirsiniz. Bunlar sayesinde yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Fakat ben yeni bir hesap açıp onunla uğraşmak yerine var olan bir sosyal medya için çalışıp ek gelir kazanmak istiyorum diyorsanız da tüm bu sosyal mecralarda kendinize göre yine internet üzerinden yapabileceğiniz iş ilanları bulunuyor. Bunlardan bir kaç tanesini yaparak da yine sosyal medyadan para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir