Blog

Sivrisinek ve Haşerelere Doğal Çözüm – Denendi

İlkbaharın gelişiyle birlikte havanın hafifçe ısınmaya başlaması sanki uykuya yatan doğanın uyanışı gibidir. Bu uyanışla doğa canlanır hayat kıştan yaza hazırlık yapar. Pekçok canlı da yine ısınan havayı fırsat bilerek hareketlenmeye yavrulamaya başlar. Güzelim papatyaların açması ile birlikte bir bir uyanır çicekler böcekler kuşlar… Uyanan bu sevimli canlılardan bazıları da yaşam kalitemizi düşürecek derecede alanımızı istila etmeye başlar. İşte bu yazımda sivrisinek ve haşerelere kendi doğal çözümümü yani denediğim yöntemi paylaşacağım.Bu konuyu sivrisinekleri bulunduğumuz alandan kovmak ve bize yaklaşmasını önlemek açısından ele alıyorum. Fısfısla öldürmek isterseniz marketlerden çeşitli markalar edinirsiniz zaten🤗.

Sivrisinek ve Haşere Kovma Yöntemleri

Aromatik bohemianne
  1. Aromatik yağlar: Evimde her zaman bulundurduğum lavanta yağı, yasemin yağı, karanfil yağı, menekşe yağı gibi hoş kokulu yağları ilk defa haşere için kullanışım penceremize yuva yapan kumrudan gelebilecek pireleri, bitleri engellemek içindi. Tatile 10 gun gidip eve döndüğümde mutlaka pencerelerimizi yavrulamak için kullanan bir ya da daha fazla kumru olurdu ve ben de zaten yumurtlamış olan kumruyu rahatsız etmezdim. Yavrular cıkıp uçuncaya kadar lavanta yağı ve nane yağını camın kenarına sürerek haşerelerden kurtuldum. Evimi pire basmadı. Denendi işe yaradı…
  2. Sarımsak yağı: Kocamın saç dökülmesine önlem için aktara yaptırdığt buram buram sarımsak koktuğu için de kullanmasına izin vermediğim yağı off niyetine kullandığım doğrudur. Kesinlikle etkili olduğu deneyimlendi. Geceleri Adana da bir mucuk seli ortaya çıkar ve sivrisinekten çok daha sinir bozucudur. Gelir yakar ve bilemezsin nereden geldi nereye gitti minik minik canlılar… Gece off bulamadığım zaman uykuda cocukar surekli zıplıyor ben yanıyorum sürekli minik ısırıklarla. Sarımsak yağı elime geçti. Hem kendime hem de çocukaların kolları bacaklarına hafifçe sürdüm ve off sıktığım zamandan daha uzun süre etki ettiğini deneyimledim. Tabi sarımsak kıl köklerini besliyor diye tercih etmemek size kalmış diğer yöntemlerimi deneyebilirsiniz
  3. Çay demeleyerek rahatlayın: Papatya çayı sivrisinekeleri kovucu etki gösteriyor. Ben papatya çayı ve lavanta tanelerini bir litre kadar suya koyup kaynatarak odanın içinde gezdirdim. Büyük oranda sivrisinekeleri azalttiığını gördüm. Hem sakinleştirici hem sinek kovucu muhteşem bir oda kokusu ..Tütsü: Harika bir terapi yatmaya yakın en sevdiğiniz kokudan bir tütsü yakın evin içinde gezdirin ve zararlılar nasıl uzaklaşıyor görün.
  4. Limon: Bir limon kabuğunu elinizde hafif ovuşturun mis kokusu yayılsın içine karanfil tozu ya da karanfili yerleştirin. Baş ucunuza koyun rahat bir uyku uyuyun. Yazımız aydınlatıcı olduysa bohemianne.com u çevrenize önerirseniz harika olur.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir