saç bohemianne

Özellikle mevsim dönüşlerinde saçlarınızın daha fazla döküldüğü oluyor mu? Ya da kuaförde daha parlak daha canlı saçlar için verilen vaadler sonrasında yaptırdığınız işlemin süresi dolduğunda saçlarınızın ciddi anlamda dökülmeye başladığına şahit oldunuz mu? Bu yazımızda saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım sorusuna cevap verdik. Yazıda aynı zamanda kan değerlerim normal ama saçlarım dökülüyor sorusuna ve saçlarım dökülüyor ama seyrelme yok sorularına cevap bulacaksınız.

Saç Neden Dökülür

Saçlarımız tıpkı derimiz gibi dışardaki tüm etkenlere maruz kalan ve özenli bakım gerektiren giysimizdir. Ve hepimiz doğal olarak saçlarının canlı ve sağlıklı görünmesi için çaba gösterir. Hele bir de dökülme problemi başladı ve gittikçe saçların azaldığı hissediyorsa bu çok korkutucu oluyor. Aslında saçlar kendini yenilemek için günde 15 – 20 tel arasında dökülür ve bu saçlarınızın seyrelmesine sebep olmaz bu durumda da bişey yapmanıza gerek yok. Ama örneğin kan değerleriniz normal ama saçlarınız ciddi oranda dökülüyorsa kuaförde yaptırdığınız işlemleri sorgulamanızı öneririm. Peki saçlarımız neden dökülüyor?

Saçlarımız en başta çevresel etkenlerin verdiği zararlar ile beslenemez duruma geliyor fakat çevresel etken dışında da aslında beslenme eksikliklerimizin de saç dökülmesinde ciddi etki ettiği biliniyor. Saçlarımızın beslenmesinde biotin selenyum keratin b vitamini folik asit gibi birçok temel içeriklerin bulunması gerekiyor. Ve bunların eksilmesi ya da emiliminin azalması ile de saç dökülmesi gerçekleşiyor.

Saç Dökülmesini Durdurmak

Saçları dışardan uyguladığımız birçok besleyici formül ile beslemek fayda sağlasa da. Aslında saç dökülmesini durdurmak için gerekli olan içerden beslenmesini sağlamak. Yani biz sağlıklı besleniyor muyuz gerekli gıdaları alıyor ve metabolizmamızın bunu kullandığından emin miyiz. Bunun için en başta ağızdan alabileceğimiz vitamin takviyelerine başlamalıyız. Ve yanında şampuanımızın içine yine saçlarımızı besleyecek içerikler ekleyeceğiz. Bu şekilde en az bir ay devam ederek ciddi fayda sağlayacağız.

Şimdi benim vereceğim vitamin takviyelerini yazayım. Ama siz muadillerini araştırıp alabilirsiniz.

Öncelikle multivitamin kompleksi ağızdan alınacak. Ql hair komplex ben bunu linkledim fayda olması için.

Bunun yanında saçlara zarar vermeyen doğal içerikli bir şampuan ve içerisine sirke, coraspin, ve doğum kontrol hapı ekleyin. Bir kâseye elma sirkesi aspirin ve doğum kontrol hapı koyun karıştırıp eritin ve şampuanınızın içine ekleyin. Karışımınız hazır. Bir kaseye bir tatlı kaşığı elma sirkesi içerisine beş adet aspirin ve beş tane doğum kontrol hapı koyup eritiyoruz ve 750 ml şampuan şişesine ekliyoruz. Oranlar değişse de göz kararı uygun bir ölçü ayarlayabilirsiniz. Sonuçları bizimle paylaşırsanız çok güzel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir