Blog

Oğlum sen çok güzel bir çocuktun ama daha da güzel bir abi oldun

Seninle gurur duyuyorum. Varlığın benim bu dünyadaki kalem. Seninle dünyaya kazık çaktım gibi hissettim. Şimdi 7 yaşına bastın ayaklarım yere daha da sağlam basıyor. Sen her yaş aldığında daha da güzrl bir çocuğa dönüşüyorsun.

Bu yıl okula başladın sevgilim. Ve yaşadığın güçlükler (disleksi) beni yine depresif bir kadın yaptı. Tek korkum yine gün yüzüne cıktı. Kişisel algılamandan çok korkuyorum. Tek korkum senin kendine güveninin zedelenme ihtimali iken nedense buna tam tersi davranışlar sergiliyorum. Efe corabini giy! Efe git şu dolaptan çorap al ve giy. Efe görmüyor musun burda işte çoraoların bakarsan göreceksin herşeyini ben yapıyorum herrşeyini…. uzayip giden yargilamalar.. ama sen beni anlarsin oglum sen oyle merhametli bir cocuksun ki annenin seni hayata hazirlayacagim diye dustugu hatayi anlayip onu sevmeye devam edersin. Evet tabiki ben de ne olursa olsun her ne yanlisin olursa olsun yine seni sevmeye devam edecegim. Yanlisini desteklemesem de seni sevmeyi de birakmam mumkum degil goz bebegim.

Kisa sureli bellek uzerine calismamiz gerektigini ve isitsel algida gucluk yasadigini ogrendim. Fakat bunu tamir edecegim diye uzerine cok geldim. Doktor doktor gezdik birden bire yapman beklenen sorumlulukları dayattim sana (şimdiye kadar aşiri serbestken) yani anlayacagin ilkokula başladın zorluk yaşıyorsun ama esas zorluğu ‘ya canjm oglum zorluk yaşarsa’ korkusuyla ben yaşatıyorum sana… Elbette ki yine herşyin ustesinden geldin ve yaşam enerjini ara tatilde oldugumuz bu gunlerde cok yuksek görüyorum. Neşen ve o güzel gözündeki ışık hiç bitmesin canım oğlum. Sen bana bakma bildiğin gibi git çok güzel gidiyorsun çünkü.

Yedi yıl nasıl mı geçti. Annelik ve ev kadınlığı tarvamasına rağmen rüya gibi geçti güzel gunlerinj görmeye devam ediyorum. Seni çok seviyorum. Yaşarken ve yaşamıyorken, sırtım sana dönük ya da sana bakıyorken ben hep senin destekçin olacağım. Sana hep ilacım derdim belki de mutsuz yaşantıma ilaç olduğun için başim ağrisa senin bana sarılamn herşeyi unutturuyor. İyi ki geldin hayatıma be oğlum öyle güzel ki seni salonda zıplayıp dururken kardeşine bakarken ve acele acele planladığın yaramazlığı hayata geçirirken ( cesitli dondurma yapma denemeleri limonu kesip icine kablo -tlf şarj kablolarına elveda- sokusturma cabasi ve disaridan her buldugun copu eve getirip robot yapmaya calisman pillerle imtihanim….) izlemek. Varlığın şükür sebebim. İyi ki doğdun ilk göz ağrım……

Bu yazimi umarim ben bu dunyada yokken de okuyabilirsin. Yanlis anlama hemen bu dunyayi terk etmeyi planlamıyorum ama bu yazının varlığını da hemen keşftmeni istemiyorum. Not: sana abi olmak çoooook yakıştı… Not: seni sevdiğimi söylemiş miydim. Not: okumaya geçtin. Not: şu anda salonun ortasina battaniye ve yorganlar serip Ece sen ve ben beraber yatıyoruz bir kardeşini uyandığında emziriyorum tkrar dalsın diye bir dönüp seni uykundan hafif uyandırıp boynjma sarilmani saglayorum aşk aşk aşk. Guzel gunler guzel anilar biriktiriyoruz vesselam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir