Bugün mizaç hakkında çok ilginç bilgiler edindim. Kendimi bir türlü tamam hissedemeyisim yıllarıdır beni çok çeşitli araştırmalara itmişti ve çok konuyu araştırdım. Regresyon yöntemleri meditasyon teknikleri astroloji doğum haritaları.. birçok şey öğrendim kendimi bulma çabası içinde. Bende bir eksiklik bir de fazla olan birşeyler var derdim hep.

Mizaç farkıymış bendeki. bir yaş farkla doğduğum ablamın mizacı ateş grubu iken benimki toprakmis mesela. Ve Malatya nin kuru havasında hep hasta gezmem kuru ve soğuk bir mizaca sahip olmamdanmış.

Sosyal yönümün kuvvetli olduğunu söylerler ama ben hiçbir zaman sosyal yönde ihtiyaç hissetmedim. Yani ne bileyim güzel konuşurum ama konuşmayı tercih etmem bu benim ezelden beri yapımda var. Ama bu durumu hep utanılacak birsey gibi gördüm. Şimdi kabul ediyorum kendimi ben soğuk mizaçlı bir kadınım kardeş benim aşırı sosyal ve konuşkan olmam zor. Ayrıca toprak elementi ağırlıklı bir yapım var. Tohum dikersin sularsın ve çok ama çok beklersin o tohum yeşerecek büyüyecek belki on yıl sonra çıkacak. Oysa ki hava öyle mi üflersin eser su öyle mi bir kuvvet uygularsin hemen hareket eder ateş öyle mi kibrit çak yak üfle söndür bu gruplara birşeyler yapmak kolay ama toprak dışardan baktığında dümdüz birşey eline küreği al kaz neler neler var. Su ver bekle sabırlı ol ne tohumlar yeşerir… Benden hızlıca bişey beklemek her zaman hata oldu.

Ne bileyim bu mizaç meselesi beni çok sardı. Vakit buldukça bu konuyu köpürteceğim. Araştıralım bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir