Önceki akşam sahnede “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı ondan geliyor” demiş. Bu sözler büyük tepki uyandırdı ve hakkında TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma açıldı.

Savcılıkça yapılan açıklamada, Gülşen’ in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği bildirildi. Şarkıcı Gülşen’ e İmam HAtip Liselilere yönelik sarfettiği cümlelerden dolayı “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan resen soruşturma başaltıldı.

Gülşen İmam Hatip Vakası

Yıllar önce pijamalı çektiği kliple yıldızı parlayan Gülşen. Şimdilerde sıfır beden halleri ve sahneden giydikleriyle bolca konuşuldu. Yıllar geçtikçe insanlar elbette ki kendilerine birşeyler katıyor bunun iyi mi kötü mü olduğu da kişisel yargılardır.

Kıyafetleri tartışılırken çevremdeki herkesle kavgaya tutuşuyordum sahnede nasıl görünmek isterse öyle giyer kardeşim. Şovunu ne şekilde yapmak isterse o şekilde sergiler… Biz tartışaduralım onun bunu pek taktığı da yoktu elbette ki. Hatta reklamını yaptığımız için memnundur muhakkak.

Sahnede istediğimizi konuşuruz diyebilir miyim peki . Derim fikirlerini savunmak için sanatını kullanman gerekir. Ama kişiliğe ya da bir olguya hakaret ve bir grubu ötekileştirmek bir sanatçıya yakışır mı? yorumu okurlara bırakıyorum.

Gülşen İmam Hatip

İmam Hatip te ya da kolejde okumuş birine şaka bile olsa sahneden tüm izleyenlerin önünde bu şekilde şaka yapmanın amacı da mı bir pr çalışmasıydı bilemiyorum. Gülşen yapmış Gülşen söylemiş mahkemede gelişmeleri de hep beraber takip ederiz

Gülşen İmam Hatip Tartışmaları

Bir İmam kalkıp “namaz kılmayanı öldürün” gibi korkunç bir cümle sarf ediyor. Buna soruşturma açılmıyor demiş birçok okur. Böyle korkunç bir söylem için gerçekten de soruşturma açılmalıdır. Bahsi geçen imam için de soruşturma açılmasını savcılıktan bekliyoruz. İlahiyatçı Ebubekir Sifil in söylediği iddia edilen bu sözler için acilen gereken yapılmalıdır.


Gülşen Tutuklandı

Dün yazdığım bu yazıdan sonra Gülşen in tutuklandığını duydum. Şok oldum yani verilecek ceza sizce de bu muydu? Üzerine çok şey yazılabilir bu konunun ve sosyal medya çalkalanıyor bu sebeple. Ben ne düşünüyorum : Dün ayıpladığım sahnede fikrini paylaş ama hakaret etme dediğim kadını şimdi savunuyorum. Gülşen yalnız değildir!!! Verilen ceza şaka gibi

Gülşen’in Cevabı

Ünlü sanatçının savunma olarak söyledikleri: “25 yıllık sanatçıyım. Müzisyen arkadaşlarımla birlikte konserlerde sahne alırım. Kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan Miraç isimli arkadaşımın lakabı ‘imamdır’. Ayrıca arkadaşlara kendi aramızda aptal, salak, sapık olarak şakalaşırız. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Bu konuşma Miraç ile aramızda geçen bir konuşmadır. Ben orkestrama hitaben, ‘Beni seyircilerimin arasında omuzlarınızda taşıyın’ demem üzerine orkestra arasından ‘Seni imam taşısın’ şeklinde cevap gelince, bahse konu konuşma Miraç’la aramızda geçmiştir. Ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım. Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Ancak provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum. Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum”.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir