Böcekler de hepimiz gibi yaşamını sürdürmek ve soyunu devam ettirmek için gelebilecek tehlikelere karşı kendini savunmaya çalışır. Ve bu konuda en iyisi hamam böcekeleridir. Asırlar boyu soyları tükenmeden yaşamlarını sürdürebilmeyi başarmış nadir canlılardandır. Ama evimizde bu ziyaretçileri görmeyi hangimiz ister ki… Herşey yolunda giderken bir anda evi haşerelerin ya da böceklerin basması ihtimalini hiçbirimiz istemeyiz. Bunun için evlerimizi sık sık ilaçlatmayı düşünürüz. Peki evlerimizi ne zaman ilaçlatmalıyız.

ilaçlama

Belirli aralıklarla sık sık ilaçlatmak iyidir tabi ama yılda iki kere ilaçlatmak daha yerinde olacaktır. Böceklerin üreyeceği , yumurtlayacağı mevsimleri düşünerek bahar aylarında ilaçlama yapmak daha anlamlıdır. Çünkü böcekler üremek için bu mevsimleride daha uygun ortam bulurlar. Havanın optimum düzeyde olduğu zamanlarda ısının ne çok fazla ne de dondurucu olduğu zamanlarda üremek için en güzel zamandır. Aslında evlerimizde uygun sıcaklıkları yaz ve kış aylarında da oluşturduğumuz için bu mevsimlerde de üreme ihtimalleri vardır ve aralarda da yine ilaçlama yapmanın sakıncası yoktur.

Sonuç olarak yılda iki kere bahar aylarında ilaçlama yapmamız uygundur. Bu sayede yumurtlamadan mekanımızda var olan istenmeyen canlılardan kurtulmak daha kolay olacaktır. Aksi taktirde bir de yavruları ilaçlamakla uğraşmamız gerekebilir. Keyifli günler dilerim ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir