Blog

En İyi Airfryer Markası

patates airfry
patates airfry

En iyi airfryer markası nedir ve hangi airfryerı alırsam pişman olmam sorularının cevabını merak edişimiz boşuna değil. Büyük bir dalga halinde airfryer markaları farklı seçenekler sunarken ve de farklı tarif denemeleri bu makinelerle denenirken biz de mi alsak ama hangisini alsak diye düşünmeyelim mi?
İlk çıktığında bir kaşık yağla çokça patates pişirme iddilarıyla kalbimizi fetheden airfryerlar yani hava üflemeli fritözler. Şimdi hemen her türlü yemekte iddialı. Hatta artık bu airfryer özelliğini fırınlar da getiriyormuş arz çokluğundan ötürü.

Takip edenler hatırlar oğlumun yeme sorunundan aşırı derece muzdarip olduğumda patates kızartması yapayım ama daha sağlıklı olsun diye yıllar öncesinde edindiğim Tefal Actifry ile yaptığım benim de birçok tarifim var. Hatta buraya tıklayarak bazılarına ulaşabilirsiniz.
Tefal Actifry artık çok eskiyip bozulduğunda da yerine uygun bir airfryer almıştım hemen. O da schafer fit fry almıştım. Sonra gerçekten hem markadan markaya hem de çalışma şeklinden şekline değiştiğini fark ettim. Hem kendi deneyimlerim hem de yakınlarımın deneyimlerini belirleyerek hangi markayı alacağımız konusunda size yol gösterebilecek bir yazı hazırladım. Burdan da daha önce yazdığım bu iki markanın karşılaştırması yazısına ulaşabilirsiniz.

Airfryerların Çalışma Şekilleri ve Sundukları

Airfryerların genel olarak çalışma şekli sıcak hava üfleyerek yiyeceklerinizi sağlıklı şekilde kızartmak ya da pişirmek üzerinedir. Ama bazıları içerisindeki hazneyi üflenen havaya göre sürekli döndürerek çalışır Tefal Actifry mesela. Diğerleri de havayı haznenin içine eşit miktarda üflemeye çalışarak hazenenin içinde bir hava sirkülasyonu yaratarak eşit şekilde pişirmeye çalışır Philips Airfryer xxl ya da benim kullandığım schafer fit fry gibi. Bu şekilde çalışan markalara oldukça çeşit eklenmeye de devam ediyor: cosori air fryer, onvo airfryer, hutt d8 çift hazneli air fryer gibi.

Hangi Marka Alınmalı

Hangi marka alınmalı sorusuna soruyla cevap vermem gerekir. Siz hangi amaçla kullanacaksınız ve kriterleriniz ne. Kaliteli olsun fiyatı önemli değil ya da tam tersi.
Eğer alacağınız airfryerla yemekler yapacak ve aile üyeleri için de en az dört kişilik yemekeler yapmayı planlıyorsanız bence tefal actifry hazne boyutu olarak yeterli olmayabilir. Bunun yerine birçok arkadaşımın kullanıp oldukça memnun olduğu philips airfryer xxl önerebilirim. Ya da daha uygun fiyatlı olan Xiaomi mi Smart Air Fryer kulllanabilirsiniz. Bu tarz içindekini döndürerek pişirmeyen modelleri seçtiğinizde dikkat etmeniz gereken arada hazneyi çıkarıp sallayarak içerisindekileri altüst yapmanız ve de patates pişirecekseniz yağla yıp öyle koymanız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir