Blog

Dünyanın En Doğal ve En Kolay Kremini Yaptım

Balmumu kremi ve vücut losyonu

Merhaba, sayfalar arasında gezinirken kocamın deri ceketi için alıp dolaba koyduğu balmumu parçasını nasıl değerlendiririm diye bir araştırma yaptım. Tabiki arıların ürettiği her bir zerrecik gibi balmumunun da ne kadar kaliteli ve sağlıklı olduğunu fark ettim. Balmumundan neler yapılıyor neler; heykel sanatından tutun da doğal mumlara, kozmetikten tut doğal oda kokularına kadar öyle çok alanda kullanılıyor ki…

Ben de önce sıvı yağ ile açarak pastadan çıkan evdeki minik mumları uzun süreli mumlara çevirdim ve çok hoş bir deneme oldu. Bunu tekrar yapıp yeni bir yazıda paylaşırım.

Gelelim dünyanın en kolay kremine….

Dünyanın en kolay kremi yapımı

İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda bu güzel ürünün kuru cilde, yara üzerine çok iyi gelen bir kreme dönüşebileceğini öğrendim. Hemen işe koyuldum

  • hangi yağı kullanacağına karar ver. Ben cildime çok iyi geldiği için doğal zeytinyağı kullandım. Ve ardından kokusu çok güzel ve cildime de iyi geldiği icin bebe yağı kullandım.
  • Bebe yağı ve küçük parçalar halinde balmumunu benmari usulü ısıttım. Balmumu hemen eriyor ve yağ ile birleşiyor. Bu adımları tek tek videoya kaydettim. Gramaj olarak şuan için bilgim yok.
  • Bir tane akışkan bir tane de katı vazelin kıvamında iki krem elde ettim. etkisi inanılmaz. fotoğraflayıp paylaşacağım nasıl işe yaradığını. Belki Instagram hesabımdan yayınlarım. Dur biraz elim kurusun da kremi kullanıp etkisini ispat eden fotoğraflar atayım.
  • Hadi bakalım hazırladığım video yol göstersin.
dunayanin en kolay kremi bohemianne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir