Kış kendini göstermeye başlayınca çatlayan topuklar, dudaklar ve kuruyan eller için iki malzeme ile yüzde yüz organik çözüm bohemianneden. Deneyip kullandığım ve tamamen tesadüfen bilgisini aldığım bu krem artık vazgeçilmez bir alternatif.

Zaten kuru bir cildiniz varsa ve havalar soğuyup kuruyunca daha da çatlıyorsa topuklarınız bu kremi bir deneyin derim. Ben çatlayan dudaklarıma, ayak bakımıma ve kızımın altını temizledikten sonra pişik önleyici olarak poposuna kullanıyorum. Sadece doğal balmumu ve doğal zeytinyağı kullanıyoruz.

Doğal Topuk Çatlağı Kremi Tarifi

Aktarlardan ve de doğal ürünler satan yerlerden bir miktar balmumu edinin. Zeytinyağı da büyük olasılıkla evinizde vardır. Daha önce de bu kremin yapılışını ve nasıl tesadüf sonucu bu yöntemi bulduğumu şu yazımda anlatmıştım.

Yapacağınız tek işlem bir kaba su koyup kaynatmak ve o kaba uygun diğer kaba balmumu ekleyip benmari usulü ısınarak erimesini beklemek … Yani bir tatlı kaşığı balmumu alın ocakta kaynamakta olan suynuzun üstüne koyabileceğiniz ısıya dayanıklı kabın içine koyun üzerine yarım çay bardağı kadar zeytinyağı Argan yağı ya da inceltilmiş kolay emilebilen cilt dostu başka bir yağı ekleyip bekleyin. Balmumu eriyince sıvı haldeki karışımı ocaktan alın. Soğumaya başladığında kreminizin katılaşmaya başladığını görürsünüz. Soğuduğunda fazla cıvıksa balmumu birazcık daha ekleyip eritmelisiniz. Eğer fazla katılaşırsa zeytinyağı ekleyip karışımı tekrar ısıtarak birleşmelerini sağlamalısınız. Topuk için kullanacağınız kremi daha katı kıvamlı yani balmumu oranı fazla olacak şekilde hazırlamanız uygundur. Balmumu bir jelatin gibi cildinizi dış etkenlerden koruyup bekleyecektir.

Banyolardan sonra kreminizi topuğa uygulayıp çorap giyin kurudukca tekrar sürün. Yumuşacık topuklarınız olacak. Deneyip sonuçları bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir