bohem oda

Bohem tasarım, 19. yüzyıl ortalarının eşsiz bir kültürüdür. Bohem ev dekorasyonunu, şehirlilerin rafine zevkleri ve sanatsal becerileri ile taşra halkının rustik geleneklerinin bir birleşimi olarak tanımlayabiliriz.

Temelde bohem dekorasyonu, doğa ve sanatın bir sentezi olduğunu söyleyebiliriz. Adını Bohem başkentinden alan Bohem tasarım, Paris’in Sol Yakası’ndaki sanatçılar tarafından popüler hale getirildi.

Bohem evi tipik olarak doğal ve organiktir. Doğal malzemeler, bohemlerin ev dekorasyonu için tercih ettiği seçimdir. Bununla birlikte, bohem tasarımın birçok tanımlayıcı özelliği, kırsal köklerine bağlanabilir.

Bohem kültürü ile oluşturulan bir ev, doğal dokuları ve renkleri dekorasyon şemalarına dahil eder. Bu mekanlar için en popüler malzemeler ahşap, mermer, taş ve pişmiş topraktır.

Yaygın iç tasarım öğeleri arasında kristal avizeler, kristal fenerler, ipek yastıklar ve kadife kanepeler olabilir. Gül ve lavanta gibi çiçek desenleri bu diğer unsurları tamamlar. Ayçiçekleri, mısır sapları ve çam kozalakları gibi doğal unsurlar da bohem dekora katkıda bulunur. Bohem duvar dekorasyonu ile ilgili yazımız da ilginizi çekebilir

Bohem kültürü dünya kültürü üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olan doğa ve sanatın eşsiz karışımıdır . Bohem kültürünü benimseyenler, kendilerini kariyer yollarından çok hobileriyle tanımlamayı tercih edenler için ideal bir yaşam biçimi olmaya devam ediyor.

Bu kültürde insanlar tarafından uygulanan birkaç farklı sanatsal zanaat biçimi vardır – bunlara İspanyolca konuşulan ülkelerde el artes veya diğer kültürlerde zanaatkarlar denir. Fındıklı şekerleme gibi, sadece kendilerinin zevk aldığı, kendine özgü tadı olan yiyecekleri de severler!

Ülkemizde de genellikle el sanatları ile ürünler ortaya koyarak bohem tarzı yaşatılmaktadır. Makrome sanatçıları, seramik sanatçıları gibi doğal ürünlerle kullanılabilir ürünler üretmek ve dekorasyon için süslemeler yapmak oldukça sevilen bir sanat kolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

admin

Çok okuyan işsiz biri

Bunlar da hoşunuza gidebilir